Rover 10/25

Siin üritame tuvastada erinevaid vanatehnikaga seotud detaile ja esemeid
Vasta
Sõnum
Autor
eino
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 05 Detsember R, 2008 00:00
Asukoht: saue
Kontakt:

Rover 10/25

#1 Postitus Postitas eino »

Loodan et teema läks õigesse kohta. On siis olemas sellise auto jäänused. EAG andmel oli aastaks 1941 eesti registris 3 Roverit, karta on et üks neist on siis minu käes hoiul. Kas see arv on väike või suur eesti suuruse juures?? Aga tundub et eesti kohta haruldus selline mark.
Kust auto meie perre sai pole veel vanemate käest uurinud aga teen seda kindlasti. Aeg mida mina mäletasin siis oli sellel juba kere tagumine osa maha võetud ja kast peale ehitatud ning kasutati veokina. Kui olin umbes viiene siis seda autot kutsuti minu omaks, oli ka foto kus seisan auto küljel suur muttri võti käes, oli see vist pea pool minu pikkust. Kahjuks foto kadund aga võibolla leian veel selle üles. Auto allakäik algas sellega et tagasilla reduktoril purunesid hambad, siis millegi pärast peksin karbussi küljes oleva settepoti puruks, miks seda tegin ei tea. Mingil hetkel kadus esisild siis kellegi traktorile mootor siis üks mees remontis meie juures Fortson traktorit ja ajaviiteks see mees koukis lampide pealt ära Lucase märgid, väikesed laternad olid sellised vask plekist ja peale laaste tööd jäi järgi vaid pool sellest. Siis kui tuli moodi Unicum sai hakata juppe tagasi korjama. Prügi mägi kuhu olevat kere viidud oli alles veel taga porikad ja tagavara ratta kinnitus. kaduma jäi ka esi sild ja üks ratas ja loomulikult igasugu pudi padai.
Naised kirjutasid Roveri foorumi et teada saada mudel ja mingi aasta sealt tuligi siis see et on mudel 10/25 ja tootmis aasta kakskümmend lõpp või kolmkümmend algus. Panen foorumi lingi ka kahjuks seal välismaa keeles millest mõhkugi aru ei saa. Kui keegi viitsib siis võiks ära tõlkida, oleks vast huvitav.
http://www.rover-forum.thersr.org/viewt ... f=28&t=752
Siis selline pidi välja nägema:
http://www.classicandsportscar.ltd.uk/R ... -sale/8022
Ja nii palju siis järgi:
http://album.ee/node/23821265/50249737

Mis edasi saab on suur küsimärk??? Kaldun arvama et minust vast pole tegiat aga mine tea ikkagi umbes 40 aastat minu auto olnud.

Kui kellegil on sellise mudeli kohta infi, kirjandust ja mine tea mida veel siis teretulnud. Ja igasugused muud iideed.

Eino :D
alati oodatud pakkumised Walter/Villiers 350 35a. kirjandusele ja varuosadele.<br>Otsin inimest kes remondiks Villiersi mootori väntvõlli.<br>http://album.ee/album/543037/50257025<br>

Vasta

Mine “Identifitseerimine”