Vanasõidukite Suursõit 2015 (20.-23.06.2015)

Info peamiselt Eestis toimuvate vanatehnikaürituste kohta
Vasta
Sõnum
Autor
pelle
VVK liige
Postitusi: 167
Liitunud: 04 Aprill R, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Vanasõidukite Suursõit 2015 (20.-23.06.2015)

#1 Postitus Postitas pelle »

KOKKUVÕTE

20.06.2015 kuni 23.06.2015 toimunud Vanasõidukite Suursõit 2015 on
möödunud. Reisiväsimus kontidest ja vesi masinatest-riietest on taandumas.
Korraldajad avaldavad kõigile osavõtjatele sügavat tänu osavõtu ja
heatahtliku abi eest. Taas sai kinnitust tõsiasi, et osavõtjate enda
ühiselt korraldatud ning särasilmse positiivsusega vürtsitatud üritus ei
saa ebaõnnestuda isegi siis, kui taevataat on taaskord lätlaste poolel.

Vanasõidukite Suursõit 2015 arvudes oli järgmine:

1. Kokku registreeriti Vanasõidukite Suursõidu raames 187 sõidukit
(neist 122 sõiduautot, 46 mootorratast, 11 veoautot ja 8 bussi). Tegemist
ei ole siis mitte eelregistreerunute, vaid reaalselt kohale tulnud
osalejatega. Lisaks sellele mitukümmend masinat, mis osalesid sõidul
episoodiliselt, st vaid mõnes peatuskohas ja ei pidanud vajalikuks end
registreerida.

2. Täiskasvanud osavõtjaid registreeriti 408, lisaks hulk lapsi, kelle üle
arvestust pidada ei suudetud.

3. Läbisõit Pärnust Paidesse oli peaaegu 700 km.

Kuivõrd lõpus eraldi registreerimist ei toimunud, siis ei ole veel täpseid
andmeid selle kohta, kui palju sõidukeid tegi kaasa kogu sõidu. Kuivõrd aga
kõiki Paide Vallimäele jõudnuid fotografeeriti saabumisel, siis saab ka see
number peagi selgeks.

Vanasõidukite Suursõit 2015 märk tuleb eraldi tellida, see ei olnud
eelarvesse sisse planeeritud. Kõigil, kes osalesid sõidu algusest lõpuni,
on õigus tellida vastav märk. Märgi tellimiseks tuleb saata sooviavaldus
klubi kaudu või samal viisil, ngu toimus registreerimine sõidule, st
suursoit@vanatehnika.ee või mati@rexer.ee Märgi hind on 25 €. Märgi kuju
on analoogne eelnevatega ainult muutub „klassikalisemaks” s.t kaetakse
mitmevärvilise emailiga. Märgid valmivad augusti lõpuks. Märgi eest tuleb
tasuda analoogiliselt registreerimistasuga Eesti Vanatehnika Klubide Liidu
kontole juuli kuu jooksul.


Pilt

Vanasõidukite Suursõit 2015

Iga viie aasta tagant on korraldanud Eesti vanatehnikahuviliste klubid ühiselt suurt vanasõidukite demonstratsiooni jaanipäevaaegse ringsõiduga mööda võidutuledest valget Eestimaad. Nõnda saab toimuma "vanatehnikalaulupidu" ka eeloleval, 2015. aasta suvel. Uuniklasi ootab ees neli sõidupäeva ja samapalju valgeid jaaniöid. Päevane läbisõit jääb 200 kilomeetri piiresse.

20.juuni – 23.juuni 2015 toimub Eestis juba neljas Vanasõidukite Suursõit, kuhu on oodatud kõik, kel südames vanaaegsed liiklusvahendid. Uudistamise rõõmu on pisikestele ja äratundmisnostalgiat vanematele - kõigile, kes leiavad teekondade kaardilt kodule lähima peatuspaiga, kuhu tulla näitust kaema, või lähima teelõigu, et sättida end teepervele lehvitama. Kel aga uunikum olemas, sel on ees sadu õlilõhnalisi kilomeetreid, unetuid öid mutrivõtmete seltsis ja ohtralt võidurõõmu kui tehnika vastu peab.

Vanasõidukite Suursõit 2015 toimub liikuva näituslaagrina, et ühendada Eesti vanatehnikahuviliste ja meie sõprade püüdlusi tehnikaajaloo talletamisel.

19. juuni 2015 kogunevad kaugemalt pärit vanatehnikahuvilised Pärnus, kus laagripaigaks on Konse kämping. Oodata on külalisi vähemalt Soomest ja Lätist.

20. juuni 2015 toimub suursõidu avamine ja näitus Pärnu linnas, start antakse kell 12.00. Osavõtjad liiguvad Kilingi-Nõmme ja Mõisaküla kaudu Lätimaale. Ööbimine Valmieras.

21. juuni 2015 naaseb vanatehnikaseltskond Eestisse. Kell 12.00 toimub näitus Valga linnas, Isamaalise Kasvatuse muuseumi perepäeva raames militaarmuuseumi hoovil. Pakutakse suppi. Kella 14 paiku liigutakse Tsirguliina-Tagula-Antsla-Sõmerpalu-Võru, kus on näitus kell 16.00. Ööbimine Rõuge Suurjärve maalilistel kallastel.

22. juuni 2015 hommikul kell 10 toimub ühine Maanteemuuseumi külastus. Kella 12 suundutakse Varbuse mõisa lõunasöögile. Edasi sõidetakse Põlva kaudu Moostesse. Tartusse jõutakse kella 17 paiku, toimub näitus kesklinnas (Küüni täanaval). Kell 19 sõidetakse ööbimiskohta, mis on Elva laululava kõrval. Paraadsõit Elvas kell 20.00.

23. juuni 2015 sõidetakse Palamuse ja Põltsamaa kaudu Võhmasse, kus toimub kell 13 lõunasöök ja näitus. Järgmiseks sõidetakse Türi ja Väätsa kaudu Paidesse, kus toimub kell 17.00 sõidu lõpetamine.

Ootame kõiki julgelt osa saama endiste aegade tehnikasaavutustest, kuulama algupärast mootorimüdinat ja nuusutama vanaisade sinisevingulisi unistusi kaugetest maadest! Näitused on tasuta.

OSALEJA MEELESPEA
1. Sõidukid osalevad avalikus teeliikluses ning peavad vastama õigusaktides ettenähtud nõuetele. Osalemiskriteeriumiks on vanus vähemalt 35 aasta, esteetiline ja originaalilähedane välimus, mis ei paneks piinlikku olukorda teisi osavõtjaid ja pealtvaatajaid.
2. Toimub eelregistreerimine, mille käigus on korraldajatel õigus otsustada sõiduki sobivuse üle.
3. Külastades Läti Vabariiki on vajalik ID-kaart või pass, sõidukil peavad kaasas olema registreerimistunnistus ja liikluskindlustuse roheline kaart.
4. Hoia heakorda, korista enda järelt ning juhi ka teiste tähelepanu sellele, et Eestimaa risustamine ei ole lubatud. Koristajaid palgatud ei ole.
5. Hoia silm peal enda tehnikal ning ole tähelepanelik ka teiste sõidukite suhtes. Kahjuks on palju inimesi, kes ei oska või ei taha mõista vanatehnika eripärasid. Turvamehed oleme ise.
6. Toitlustamine ja ööbimine ei ole osavõtutasu sees, kuid osalejatele edastatakse informatsioon erinevate ööbimisvõimaluste kohta - kõikjal on võimalik telkimine, oma magamisvarustusega saab piiratud arvul ööbida ka siseruumides, samuti edastatakse info lähikonna majutuskohtade kohta, kuhu saab broneerida majutuse. Ühist toitlustamist ei ole, va lõunasöögiks pakutav supikatel. Õhtuks ja hommikuks on kokkulepped kohalike toitlustajatega.

PEALTVAATAJA MEELESPEA
1. Vanatehnika on tihti vanem kui seda uudistav rahvahulk. Temasse tuleb suhtuda nagu oma kallisse pereliikmesse.
2. Vanatehnika taastaja on panustanud oma sõidukisse sadu või tuhandeid tunde. Austa tema tööd ja pühendumist.
3. Sõidukisse istumiseks, selle katsumiseks või peale ronimiseks küsi luba. Ära tõsta lapsi ise autosse. Ära ava ise uksi ega liiguta nuppe või linke. Vanad asjad võivad olla haprad.

Registreerimise ja osavõtutasu maksmise tähtaeg on 02.06.2015. Registreerimiseks tuleb saata aadressile suursoit@vanatehnika.ee osaleja nimi, telefon ja elektronposti aadress, samuti osavõtva sõiduki pilt ning üldandmed (mark, mudel, valmistamise aasta). Osalejate nimed ning sõiduki üldandmed koos pildiga avaldatakse vanatehnika.ee lehel. Osavõtutasu tuleb tasuda pärast registreerimise kinnituse saamist Eesti Vanatehnika Klubide Liidu arveldusarvele nr EE132200221061429917 (Swedbank).
 
Osavõtutasu on 20 eurot sõidukilt (sh juht), 10 eurot kaasreisija, 5 eurot üldhariduskoolides õppivad lapsed. Lasteaialapsed tasuta.


Eesti Vanatehnika Klubide Liidu liikmed on Classic Riders AMC (Narva), Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto, Klubi Unic, Pärnumaa Vanatehnika Klubi, Tartu Uunik Auto, Vanatehnikaklubi „Retrom“, Vanatehnika Klubi "Levatek", Vanamootorrattaklubi Wana-Kolga Tsiklitall ja Virtuaalne Vanatehnikaklubi.

EVKL eesmärgiks on põhikirja järgi ühiselt esindada vanatehnika klubide huvisid suhtlemisel valitsusasutuste, kohalike omavalitsuste ja teiste riigivõimu- ja valitsemisorganite, samuti avalik-õiguslike, eraõiguslike juriidiliste isikute, füüsiliste isikutega ning teiste koostööpartneritega. Kokku on lepitud tegevuse põhisuunad, milleks on:
1. vanatehnika klubide vahelise koostöö edendamine, sh vanatehnikaürituste toimumise aegade kooskõlastamine;
2. ühiste seisukohtade esindamine vanatehnikaga seonduva õigusloome kujundamisel;
3. suhtlemine rahvusvaheliste vanatehnikaorganisatsioonidega;
4. vanasõidukite tunnustamise alase tegevuse korraldamine ja selle alase arvestuse pidamine;
5. muude vanatehnikaalaste tegevuste arendamine, millised kinnitab EVKL-i üldkoosolek.

Vanasõidukite Suursõidu korralduse üldküsimustes palume pöörduda Tõnu Piibur +372 5116265, tonu@kuusaluautobaas.com.
Registreerimise ja osavõtutasu küsimustes palume pöörduda Mati Kits +3725525324.

Eesti Vanatehnika Klubide Liidu pressiteade
Tõnu Piibur

pelle
VVK liige
Postitusi: 167
Liitunud: 04 Aprill R, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vanasõidukite Suursõit 2015 (20.-23.06.2015)

#2 Postitus Postitas pelle »

The Grand Tour of Estonia and Latvia 2015

The Grand Tour of Estonia is organized by the Union of Antique Vehicle Clubs of Estonia one time every five years. This is the fourth such tour. It is a joint demonstration tour and camping trip. The tour will cover less then 200 km each day from 20th of June to the 23rd of June, 2015. Everyone is welcome to join the tour if they drive a vehicle at least 35 years old. Tenting is free of charge. Motels, hotels, and tourist farms are available for people who do not enjoy camping, but finding and making reservations at such places is the responsibility of the participants. Some letters of the Estonian alphabet have been changed in this message for better readability but in this form the name is suitable for a Google search. All Estonian tourist sites have the English language as an option, and many also include other language options.

19 June 2015 is a day of gathering at the Konse Motel and Mobile Home park in the city of Pärnu (http://www.konse.ee). There is a wide selection of languages at this internet site. If you click “our hobbies” at this site you can see pictures of past events at Konse Motel. Registration for the tour can also be done next day until 12:00 noon.

20 June 2015 After a show of the participating vehicles the tour starts at 12:00 noon via Kilingi-Nomme and Moisakula to Latvia. The night will be in Valmiera, Latvia.

21 June 2015 the tour returns to Estonia at Valga and there will be a show of vehicles at 12:00 noon in the yards of the military museum in Valga. At 14:00 the tour follows the route Tsirguliina – Tagula – Antsla – Somerpalu – Voru . A show of vehicles will start in Voru at 16:00 . The night will be on the shores of a lake near the village of Rouge .

22 June 2015 we visit the Museum of Estonian Roads at 10:00 am and the Music Manor near the museum. The tour will travel through the town of Polva to the village of Mooste. An excursion of the manor complex has been planned. Approximately 17.00 we arrive in Tartu. There will be a show of vehicles near the city hall square of Tartu (street Küüni). Camping will be beside the band stand in the town of Elva. A parade of vehicles has been planned for 20:00 in Elva.

23 June 2015 we drive from Elva via Palamuse and Poltsamaa to Vohma. At 13:00 we eat lunch and provide a show in Vohma. After lunch the tour goes through Turi and Väätsa to Paide. The tour ends in Paide at 17:00.

The Union of Estonian Antique Vehicle Clubs consists of 9 separate clubs. Estonia is now a world leader in using modern information technology and the methods used in registration for this tour are a reflection of that fact.

The deadline for paying the registration fee is 02 June 2015. Registration by e-mail should be sent to the following address: suursoit@vanatehnika.ee

Included in the registration message should be the name of the participant, a contact telephone number, an e-mail address, a digital picture of the vehicle and vehicle information like make, model and year of manufacture. You will be sent an ACCEPTANCE MESSAGE of your registration. The names of participants and the picture of the vehicle will be published with the vehicle information on the internet site:
http://www.vanatehnika.ee
In the Estonian language „vana“ means old and „tehnika“ means technology or vehicle.

The registration fee will be as follows: The vehicle and driver will cost 20 euros, any adult or nearly adult passenger will cost an additional 10 euros, any elementary school child will cost 5 euros. Kindergarden children are free of charge.
The registration fee becomes payable as soon as you receive the ACCEPTANCE MESSAGE by e-mail.

The receiver of the fee is: Eesti Vanatehnika Klubide Liit

Payment is to the Swedbank account number: EE132200221061429917


Contacts: Tõnu Piibur +372 5116265, tonu@kuusaluautobaas.com.
Payment and registration Mati Kits +3725525324.

Also questions may be directed in the English language to martkirik2009@hotmail.com and answers will be sent by Märt Kirik using the English language.

Tõnu Piibur

pelle
VVK liige
Postitusi: 167
Liitunud: 04 Aprill R, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vanasõidukite Suursõit 2015 (20.-23.06.2015)

#3 Postitus Postitas pelle »

Большой Проезд Старинной Техники 2015

Каждые пять лет эстонские клубы, увлекающиеся старинной техникой, во время Дня Победы и Яновых дней организуют проезд раритетного транспорта по освещенной праздничными огнями Эстонии. Таким образом и предстоящим летом 2015 года состоится «праздник песни старинной техники». Раритеты ожидает четыре дня езды и столько же светлых Яновых ночей. Дневной пробег будет составлять до 200 километров.

20 – 23 июня 2015 года в Эстонии состоится уже четвёртый Большой Проезд Старинной Техники, на котором ожидаются все, кому по душе старинные транспортные средства. Радость для самых маленьких и ностальгия для взрослых – праздник для всех, кто найдёт на маршрутной карте ближайший к своему дому пункт остановки, где состоится выставка, или же найдёт участок дороги, откуда будет удобно махать проезжающим. Тех, у кого раритетная техника имеется в наличии, ожидают пропитанные запахом масла сотни километров, бессонные ночи в компании с гаечными ключами и безмерное чувство победы в случае, если техника продержится до конца.

Большой Проезд Старинной Техники 2015 представляет из себя движущийся лагерь-выставку, цель которого объединить старания по сохранению истории техники среди Эстонских любителей старинной техники и наших друзей.

19 июня 2015 г. – сбор участников в Пярну (Pärnu), где местом лагеря будет кемпинг Консе. Ожидаются гости как минимум из Финляндии и Латвии.

20 июня 2015 г. – открытие Большого Проезда и выставка в Пярну. Старт в 12.00. Участники движутся через Килинги-Нымме и Мыйзакюла в Латвию. Ночлег в Валмиера (Valmiera).

21 июня 2015 г. – возвращение старинной техники в Эстонию. В 12.00 выставка в Валга (Valga), во дворе военного музея в рамках семейного дня Музея Патриотического Воспитания. Предлагается суп. В районе 14 часов начало движения по маршруту Циргулинна-Тагула-Антсла-Сымерпалу-Выру (Tsirguliina-Tagula-Antsla-Sõmerpalu-Võru), где в 16.00 состоится выставка. Ночлег на живописном берегу Выуге-Суурярв (Rõuge).

22 июня 2015 г. – в 10 часов утра состоится общее посещение музея Шоссейных дорог (Maanteemuuseum). В 12 часов отправление на обед на мызу Варбусе (Varbuse). Далее через Пыльва (Põlva) проезд в Моосте (Mooste). Прибытие в Тарту (Tartu) примерно к 17 часам, где на улице Кююни (Küüni) состоится выставка. В 19 часов выезд в сторону ночлега, который будет недалеко от Песенной сцены в Эльва (Elva). Парад по Эльва в 20.00.

23 июня 2015 г. – проезд через Паламусе (Palamuse) и Пыльтсамаа (Põltsamaa) в Выхма (Võhma), где в 13 часов будет обед и выставка. Затем проезд через Тюри (Türi) и Вяятса (Väätsa) в Пайде (Paide), где в 17.00 состоится завершение заезда.

Призываем смело поучаствовать в большом проезде старинной техники, послушать исконный гул моторов и вспомнить окутанные голубыми клубами дыма мечты наших дедушек о дальних странах! Выставки бесплатные.

ПАМЯТКА УЧАСТНИКУ
1. Техника участвует в общественном транспортном движении и поэтому должна соответствовать требованиям законодательства. Критерии для участия: техника как минимум 35-летнего возраста, в эстетической и приближенной к оригиналу сохранности, вид которой не поставит в неловкое положение остальных участников и зрителей.
2. Будет проведена предварительная регистрация, в ходе которой организаторы оставляют за собой право оценить уместность транспортного средства.
3. Во время посещения Латвии обязательно наличие ID-карты или паспорта, регистрационного свидетельства транспортного средства и зеленой карты дорожного страхования.
4. Соблюдай порядок, убирай за собой и обращай внимание других водителей на то, что загрязнение просторов Эстонии недопустимо. Оплачиваемые уборщики наняты не будут.
5. Присматривай за своей техникой, а также будь внимателен к чужой технике. К сожалению есть много людей, которые не понимают или не хотят понимать ценность старой техники. Роль охранников исполняем мы же.
6. Питание и ночлег не входит в стоимость, но участникам будет сообщаться о возможностях ночлега – во всех местах можно устанавливать палатки. В ограниченном количестве, при наличии собственных спальных принадлежностей, возможен ночлег под крышей. Также будет сообщаться о ближайших местах ночлега, где можно забронировать места. Единого питания, за исключением обеденного супа из котла, не будет. На вечер и утро действует договоренность с местными поставщиками провианта.

ПАМЯТКА ЗРИТЕЛЮ
1. Техника зачастую старше, чем интересующиеся ею люди. К ней нужно относиться так, как относятся к своим самым близким родственникам.
2. Реставраторы техники вложили в неё сотни или даже тысячи часов работы. Уважай их трудолюбие и преданность.
3. Прежде чем сесть внутрь, потрогать или взобраться на технику, обязательно спроси разрешения. Не сажай детей в автомобили. Не открывай двери, не нажимай на кнопки или защёлки. Старые вещи могут оказаться хрупкими.

Регистрация и срок оплаты суммы за участие до 02.06.2015. Для регистрации нужно отправить на е-маил suursoit@vanatehnika.ee следующие данные: имя участника, телефон, адрес электронной почты, фото участвующей в проезде техники и общие данные о ней (марка, модель, год выпуска). Имена участников и общие данные с фотографиями будут опубликованы на сайте vanatehnika.ee.

Плата за участие: 20 евро за технику (в том числе водитель), 10 евро сопутствующее лицо, 5 евро ребенок обучающийся в общеобразовательной школе. Детсадовские дети принимают участие бесплатно. После регистрации плату за участие следует перевести на банковский счёт Союза Эстонских Клубов Старинной Техники. Имя получателя: Eesti Vanatehnika Klubide Liit. Номер счёта получателя в банке Swedbank: EE132200221061429917.


Члены Союза Эстонских Клубов Старинной Техники: Classic Riders AMC (Нарва), Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto, Klubi Unic, Pärnumaa Vanatehnika Klubi, Tartu Uunik Auto, Vanatehnikaklubi „Retrom“, Vanatehnika Klubi "Levatek", Vanamootorrattaklubi Wana-Kolga Tsiklitall ja Virtuaalne Vanatehnikaklubi.

Исходя из устава, основная цель Союза Эстонских Клубов Старинной Техники - коллективное представление интересов клубов старинной техники при взаимодействии с правительством, местными самоуправлениями и другими государственными органами власти и управления, а так же при общении с лицами, пользующимися избирательными правами, частноправовыми юридическими лицами, физическими лицами и другими партнёрами. Действует договорённость об основных направлениях деятельности, а именно:
1. сотрудничество между клубами старинной техники, в том числе согласование времени проведения мероприятий, связанных со старинной техникой;
2. представление единых позиций при формировании связанного со старинной техникой законодательства;
3. взаимодействие с международными организациями старинной техники;
4. организация работы по присвоению транспортным средствам статуса старинной техники и ведению учёта в этой области;
5. развитие прочей деятельности в области старинной техники, которую утверждает общее собрание Союза Эстонских Клубов Старинной Техники.

По общим вопросам организации Большого Проезда Старинной Техники просим обращаться: Тыну Пиибур +372 5116265.
Регистрация и плата за участие: Мати Китс +3725525324

Тыну Пиибур

pelle
VVK liige
Postitusi: 167
Liitunud: 04 Aprill R, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vanasõidukite Suursõit 2015 (20.-23.06.2015)

#4 Postitus Postitas pelle »

Pilt

Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

Re: Vanasõidukite Suursõit 2015 (20.-23.06.2015)

#5 Postitus Postitas Valts »

Vanasõidukite Suursõit 2015

Info ööbimisvõimalustest

19.06.2015 – Pärnu
Laager on Konse Karavanikeskuses
Tel: +372 53435092 Fax: +372 4455070 E-mail: info@konse.ee
Aadress: Suur-Jõe 44a, Pärnu 80021 Eesti
GPS-koordinaadid: 58º23`05“N & 24º31`35“E

20.06.2015 – Valmiera

Laager on kämpingus Lantus, mis asub Läti Vabariigis, Kocenu maakonnas, Bērzaines vallas
Kämping peaks olema võimeline mahutama kõik soovijad, kontaktid allpool.
Telefon: +371 28648679
http://www.laukumaja.lv
lantus@inbox.lv
"Lantus", Bērzaines pagasts, Kocēnu novads LV-4208

21.06.2015 - Rõuge
Laager on Rõuge Suurjärve ääres Ööbikuoru keskuses. Hommikul saab kasutada koolimaja pesemisvõimalusi.
Kohalikke majutuskohti Rõuge vallas vähemalt 22, seejuures ka Rõuge alevikus laagripaiga kõrval või jalutuskäigu kaugusel. Nimekirja leiab http://rouge.kovtp.ee/majutusvoimalused

22.06.2015 – Elva
Laager on Elva Laululava kõrval, kasutada saab põhikooli maja pesemisvõimalusi.
Info kohalike vaatamisväärsuste ning majutuse kohta http://www.visitelva.ee/kontakt/
Hommikusöögiks on valmistunud Pubi Vapper Mäger

23.06.2015 –Paide
Laager Paide linnamäel

Vasta

Mine “Vanatehnikaüritused”