Liivapritsis ära venitatud plekk

Sõnum
Autor
Jossu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Märts E, 2008 00:00
Asukoht: Tartu/Saaremaa

Liivapritsis ära venitatud plekk

#1 Postitus Postitas Jossu »

Mure selline, et sain suure üllatusega liivapritsist kätte sapaka kere, mis oli enne liivapritsi prakselt mõlgivaba(katus vähemalt täielikult), kuid nüüd oli katus täiesti p***** keeratud. Täiesti laines igatpidi...mõlke väljalüües vetruvad kohe sissepoole tagasi. Mida teha? Sapaka laeplekk on suhteliselt pehme ja õhuke, sestap oligi liivapritsi vendadele selgesõnaga öeldud, et ära lase katust, kuid lasid seda sellest hoolimata...
Kuna autosse juba praegu omajagu investeeritud siis päris maha ka seda kanda ei tahaks. Mida teha?

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#2 Postitus Postitas Autorestauraator »

Kõige kiiremini ja kõige odavamalt saad, kui vahetad katusepleki ära. Otsi mõni odav doonor.

Järgmine kord võta värv keemiaga maha ja liivapritsiga tee ainult roostekohad!
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Jossu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Märts E, 2008 00:00
Asukoht: Tartu/Saaremaa

#3 Postitus Postitas Jossu »

katuse vahetus väga suuremahuline töö ning nagu ma mainisin polnud lubatud minupoolt katust üldse teha.
Ehk Märt ikkagi pakub minujaoks paremaid alternatiive?

erik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Juuli K, 2008 00:00

#4 Postitus Postitas erik »

Nii palju kui mul kogemust on, ei ole laines katusega mitte midagi mõistliku peale hakata. Usu, vahetamine on kökimöki võrreldes sellest katusest saia tegemisega. Ja noomi oma pritsijaid (rahaliselt).

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#5 Postitus Postitas Autorestauraator »

Joosep, usu mida ma kirjutasin!
Muidugi saab ka sinu kõverat katust veel parandada, kõike saab teha, aga see on väga töömahukas, vaevarikas ja head "nahka" sellest ei tule. Peale selle tuleb see veel siledaks krohvida! Ega seegi väike töö ei ole.

Otsi mõni vana masin, arvan et katuse saad sealt ikka. Puuri plekk lahti (juba puhastatud katusel on seda hea harjutada) ja vahetamine pole väga keeruline. Kui asja tõsiselt ette võtad, on see päeva-kahega tehtud.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Jossu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Märts E, 2008 00:00
Asukoht: Tartu/Saaremaa

#6 Postitus Postitas Jossu »

Sapakal käib katus koos kõikide aknapostidega, mis omakorda on kereküljes ning eemaldamiseks mõeldud pole. Enamasti on sapakal kõik katused vahetatud poole aknapostipealt vms, kuid nii täpselt annab ikka lõigata...

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#7 Postitus Postitas Autorestauraator »

Ma ei ole Zapakat küll väga ligidalt vaadanud, aga mulle tundub, et katuseplekk koos veerennidega tuleks vahetada. Ega sinu autol ju uksepostidel-katuse ääretugevdustel midagi häda pole.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Jossu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Märts E, 2008 00:00
Asukoht: Tartu/Saaremaa

#8 Postitus Postitas Jossu »

Aga uksepostilt oleks palju lihtsam keevitusjälge maha lihvida, kui veerenni alt kohe keevitada, on seda maru nadi teha....

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#9 Postitus Postitas Autorestauraator »

Muidugi võid ukseposte poolitada, hea ligipääs jne. Aga see peab maru täpselt tehtud olema, et uksed ja vahed kõik ilusti jääks.

Mina mõtlen, et kui katuseplekki keevitad, siis ikka ülevaltpoolt, läbi lahtipuurimise aukude. Sealt on hea keevitusjälgi ka puhastada, niipalju, kui neid jääb. Ja ukseaukudega pole üldse vaja midagi teha!

Sul ju liivapritsitud auto kodus, uuri järgi, kuidas katuseleht keevitatud on?

Jossu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Märts E, 2008 00:00
Asukoht: Tartu/Saaremaa

#10 Postitus Postitas Jossu »

Uurisin seda katuse asja, tegin ka mõned pildid...
Pilt
Pilt
Pilt
Mingisugused jätkukohad olid seespool, kuid nendele ligi puurimiseks ei pääse kuidagi ning esimesed postid on koos katusega...

Vasta

Mine “Projektide arutelu”