Lõikeketas,lihvimisketas

Siit leiad kõikvõimalikku infot, kontakte ja kommentaare vanatehnikaga seotud teenuste, kaupade jne. kohta
Sõnum
Autor
alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Lõikeketas,lihvimisketas

#1 Postitus Postitas alopex »

Täna 2 mm plekki lõigates avastasi äkitsi, et 1mm lõikekettad on otsas.Kähku siis Viljandi turule ja sealt siis 1mm ja 125cm läbimõõduga lõikeketas maksab 7 krooni tükk. Samas pakuti ka lihvimisketast karedus 60 ja hinnaga 35 krooni tükk.Ehk pakutakse sellist kaupa ka teiste linnade turgudel :D

Pilt

wax
VVK sõber
Postitusi: 151
Liitunud: 03 Märts E, 2008 00:00
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

#2 Postitus Postitas wax »

Jah, Venemaalt tuuakse :) Võrus Magaziini kaupluses on 10.-, turgudel tõesti odavam :)

tai
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Märts L, 2009 00:00

#3 Postitus Postitas tai »

Tallinnas pakutakse sama kubamärki Maardus. Hind kui ei eksi 6,90 tk.

robi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 10 Juuni T, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

#4 Postitus Postitas robi »

Kuidas nendega tööd teha on?
Kas kuluvad võrreldes 25.- tyrol ketastega kiiremini, või on 3 ketast parem kui 1.
kuidas on kvaliteediga, kas kellelgi on ketas juppideks lennanud? Autoturul müüakse ka igasuguseid kettaid, lõike ja lihv, pole aga siiamaani julenud osta, mine sa tea, kuidas 12000rpm juures käituvad. Tahaks ikka stereopildi juurde jääda.
Kaitseprille kannan alati.

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#5 Postitus Postitas alopex »

robi kirjutas:Kuidas nendega tööd teha on?
Kas kuluvad võrreldes 25.- tyrol ketastega kiiremini, või on 3 ketast parem kui 1.
kuidas on kvaliteediga, kas kellelgi on ketas juppideks lennanud?
pole sellist katset teinud, aga üks sõber küll hiljuti ütles , et näiteks Würthi lõikekettaga sai 3x rohkem rauda lõigata. Igatahes tükkideks siiani minul lennanud pole

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#6 Postitus Postitas Autorestauraator »

Ükspäev said millimeetrised lõikekettad otsa.
Tuli meelde, et kui kunagi ammu Lincolni tegin, tuli koos autoga patakas just samasuguseid lõikekettaid kaasa, nagu Jaagu pildil, nii tükki kümme. Otsisin need üles ja tööle!

Ühe kettaga sain 1mm paksust plekki lõigata just plekitahvli jagu, ehk 1250mm. Need 10 ketast olid mul läbi veel enne, kui tööpäev otsa sai. Põrand oli tolmu täis...

Järgmisel hommikul seadsin sammud poodi ja võtsin Tyroliti kettaid, nagu tavaliselt. Tegin huvi pärast proovi, kuipalju sellega samasugust 1mm plekki lõigata saab? Tegin just astmelaudasid ja plekki oli vaja päris palju lõigata, aga mitte nii palju, et ketas oleks läbi kulunud. Pakun umbes, et vahe on kümnekordne!
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#7 Postitus Postitas alopex »

Tegelikult on need vene kettad ikka paras "pask"
Mingil hetkel avastasin, et mu korralik relakas vibreerib hirmsasti.
Mis selgus, tuttuus ketas pole tasakaalus. Kui ketas pole tasakaalus,
ei saa ka normaalselt tööd teha.
Aga vähemalt oli ostmisrõõm, sai hästi odavalt :lol:
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

#8 Postitus Postitas TALUPOEG »

alopex kirjutas:Tegelikult on need vene kettad ikka paras "pask"
Mingil hetkel avastasin, et mu korralik relakas vibreerib hirmsasti.
Mis selgus, tuttuus ketas pole tasakaalus. Kui ketas pole tasakaalus,
ei saa ka normaalselt tööd teha.
Aga vähemalt oli ostmisrõõm, sai hästi odavalt :lol:

Olen minagi ostnud neid odavaid Luga lõikekettaid Viljandi turult. Ei saa öelda seda,et need kõige kehvemad on. Kuna neid kettaid on saadud siit ja sealt,erinevate firmade omi ,on ka kvaliteet erinev.Eks see pleki lõikus sööb üldse palju ketast. Olen tähele pannud,et mõni relakas kulutab lõikeketast eriti isukalt. Asi on kindlasti reduktori ülekandearvus ja mootori pööretes. Samas mõni käiaketas ajab metalli kas või siniseks. Luga oma on selleks hea pehme. Olen neid päris palju läbi kulutanud ja vasta vahtimist pole veel saanud. Eks igaüks peab ise vaatama, milliseid kettaid osta ja mis parasjagu kasulikum on.

Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

#9 Postitus Postitas Valts »

Need Vene lõikekettad on ka minu arvates üks paras jama. Ise olen neid ostnud ainult siis kui vaja näiteks vanametalli või muud sellist toorest ja must asja lõikaga ja kunagi ei tea kuhu serva vahele ketas kinni jääb ja pooleks murdub. Siis lihtsalt kahju korralike kettaid osta.

Normaalset asja lõigates aga jah, ketas kulub kiiremini kui plekk ja tolm ning soga mis tekib on jube.

Olen tähele pannud et Tyroliti ketastest veel paremad on Flexovit-i omad. Kui relakas korras ja ilusti lõigata siis saab ühe kettaga ikka väga kaua.

urmet48
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 23 Märts T, 2010 00:00

#10 Postitus Postitas urmet48 »

Need vene päritolu kettaid ei soovita vaenlasele kah mitte. Kui materjal pinges on, siis eriti ohtlikud need kettad. Würthis müüdavaid kettaid peaks siiski nn. harju-keskmiseks. Ise kiidaks pigem Rasta kettaid. Kasutan enamasti 1mm roostevabasid kettaid. Eks iga asjaga on nii, et igaüks kiidab ikka omale sobivat asja.

Vasta

Mine “Kasulikud Pakkumised”