Lahkunud on Raivo Hannus 20.09.1953 - 12.02.2020

Eesti erinevate vanatehnikaklubide avalikud teated
Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Lahkunud on Raivo Hannus 20.09.1953 - 12.02.2020

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

Täna hommikul lahkus Raivo Hannus, 20.09.1953 - 12.02.2020.

Pilt

Raivo oli Eesti Vanatehnika Klubi üks kõige aktiivsemaid liikmeid, pikaaegne juhatuse liige, klubi "tugisammas"!
Minule isiklikult oli ta väga hea sõber, ilmselt parim...

Raske on leida sõnu, millega väljendada seda valu ja ängi, mis praegu hinges on.
Avaldan kaastunnet Piretile, Jannole ja Tanelile!
Ka kõigile teistele, kes Raivot tundsid ja armastasid! Jääme sinust puudust tundma, sõber!
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: Lahkunud on Raivo Hannus 20.09.1953 - 12.02.2020

#2 Postitus Postitas Autorestauraator »

Raivo Hannuse ärasaatmine Pärnust toimub laupäeval, 22. veebruaril kell 12 Viimse Tee kabelist Sillutise tn. 4.
Muldasängitamine Seliste kalmistul u. kell 13.30.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: Lahkunud on Raivo Hannus 20.09.1953 - 12.02.2020

#3 Postitus Postitas Autorestauraator »

RAIVO

Pilt

Üks hing on pääsend puhkama,
ei mälestusi keegi võtta saa ...


RAIVO HANNUS in Memoriam
Raivo on sündinud Tõstamaal, kus möödus ka tema kooliaeg. Kui poiss juba kaela kandma hakkas, tekkis ja peagi süvenes tema huvi tehnika vastu ning peagi selgus, et just selle alaga võikski ta enda tulevikku siduda. Noore mehe tõsisemad töömeheaastad möödusid Audru Karusloomakasvanduses, kus väärt mehaaniku põhilised tööülesanded olid masinate remont, hooldus ja uue tehnika kasutuselevõtt.
Ka Raivo sõprade ring oli pärit Pärnumaalt. Mina toona Raivot veel ei tundnud, ent ühistest hilisematest meenutustest ilmnes, et nii minul kui ka Raivol puudus nooruses tõsisem kokkupuude vanatehnikaga. Oli küll huvi, aga aja võtsid muud tähtsad tegemised nagu naisevõtt, kodu loomine, poegade kasvatamine ja perele raha teenimine. Kui kõik see esmatähtis järjele jõudis ning Eesti Vabariik hakkas juba jalgu alla saama, oli aega mõelda ka nendele asjadele, mis meele muus osas rõõmsaks tegid. Üks selline tegevus oli vanatehnikaharrastus.
Pärnu kandi mehed on olnud ammustest aegadest kanged vanatehnikaentusiastid. Ühiselt korraldati tookord veel UNIC-klubi Pärnumaa sektsioonina mitmeid suuri vanatehnika näitusi, kokkutulekuid ning muud huvitavat, mis kõrvaltvaatajailgi suu vett jooksma pani. Kogu seda tegevust Pärnu kandis juhtis noor ning ettevõtlik mees Jüri Vaikjärv. Temaga ristusid mingil ajal ka meie teed. Olin tookord juba mõned head aastad vanu autokeresid taastanud ja 2007. aasta varakevadel korraldasime koos restaureerimise õppepäeva Pärnus. Kuna Raivol olid Konse motellis sobivad ruumid, viis Jüri meid sinna. Seal kohtusimegi Raivoga esimest korda.

Pilt

Õppepäeval Raivo juures Konses

Sellest päevast alates ristusid meie teed juba sagedamini. Sama aasta suvel, kui Eestit läbis Peking – Pariis veteranautode ralli, korraldati Audru ringrajal neile kiiruskatse. Aitasime Raivoga mõlemad Jüril kohalikke vanatehnikahuvilisi kaasata.

Pilt

Audru ringil nägime meile eksootilisi masinaid

2008. aasta suvel oli Jüril mõte korraldada Pärnus suur vanaautode kokkutulek, millega tähistada Fordi sajandat sünnipäeva. Pärnu klubi oli kogu oma väega selle korraldamisse kaasatud.

Pilt

Janno oma Edseliga kolonni vedamas

Kuna 2007. aasta lõpul oli asutatud Virtuaalne Vanatehnikaklubi, palus Jüri mul aidata seda sündmust kajastada klubi veebilehel. Nii sattusin minagi sellesse pärnakate punti. Pean ütlema, et see töö, mida need mehed tegid, tekitas aukartust! Suur ja julge ettevõtmine, mida nägin juba teist aastat järjest päris ligidalt.

Pilt

Kokkutuleku autasustamisel, kõnet peab Jüri

Olin ka ise mõelnud teha Virtuaalse Vanatehnikaklubi poistega midagi sarnast. Vanad autod ja mootorrattad on alati palju rahvast kokku toonud, miks ei võiks siis meiegi proovida?

Peale Ford -100 lõputseremooniat ja võidukarikate kätteandmist võtsin Raivol nööbist kinni ja küsisin, kas tal väikeseks jutuks ka aega on.
Olin Raivo ettevõtlikkust nähes mõelnud kutsuda ta Virtuaalse Vanatehnikaklubi liikmeks. Lisaks pakkusin talle välja mõtte algatada traditsiooniline iga-aastane vanatehnikasõit. Raivo väga pikalt ei mõelnud, lõime käed ning hakkasime koos tegutsema.

Pilt

Sõidu nimeks sai "Kindral Laidoneri memoriaal",
esimesel sõidul osales üle 200 vanasõiduki


Ma ei ole Raivoga kunagi koos tööd teinud, aga meie mõlema lemmikharrastuse, vanade autode – mootorrataste klubilise tegevusega oleme küll nagu sukk ja saabas koos toimetanud. Minu silmis oli Raivol üks eriline omadus: kui midagi oli kokku lepitud, siis võis kindel olla, et asi saab ka tehtud. Ka ei meenu mulle ühtegi tõsisemat vaidlust ega tüli. Jõudsime alati kiirelt mõlemat rahuldava kokkuleppeni.
Kõik need aastad on Raivo olnud klubi juhatuses. Mitte niisama toolihoidjana, ta on olnud ka ideegeneraator, teiste innustaja ja organisaator ning ise töötegija!

Liiga vara ja liiga äkki tuli see lahkumine! Valu ja kurbus on hinges! Aga ma usun, et on palju inimesi, nii sõpru kui tuttavaid, kes meenutavad sind, Raivo, veel palju aastaid kui head, seltsivat, omakasupüüdmatut ja töökat kaaslast ning sõpra!
Sinust jäävad maha kaks toredat poega, keda sa oled oma tegevuse kaudu samuti vanatehnikapisikuga nakatanud. Kindlasti tuleb peagi ka nende kätest palju suurepäraselt taastatud autosid ja mootorrattaid ning mootoreid! Ja vaevalt oled sa ise, Raivo, jõudnud kokku lugeda kõiki neid taastatud tehnikaimesid, mis tänu sinule on tehnikaajaloo tarbeks päästetud.

Minule olid sa parim sõber! Jään sind alati taga igatsema!
Märt

Pilt

Mitmeid auhindu võitnud Aero 30 Konse kaldapealsel Pärnus

Pilt

Citroeni (1952) roolis klubi hooaja lõpetamisel Jalgrattamuuseumi ees

Pilt

Buick Super 8, 1947 Haapsalus, Kindral Laidoneri memoriaalil

Pilt

Chrysler CO6, 1933 möödunud suvel Tallinna sadamas laevalepääsu ootamas
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: Lahkunud on Raivo Hannus 20.09.1953 - 12.02.2020

#4 Postitus Postitas Autorestauraator »

Pilt

Pilt
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: Lahkunud on Raivo Hannus 20.09.1953 - 12.02.2020

#5 Postitus Postitas Autorestauraator »

Täna tuli postkasti ajakirja "Automobiili" selle aasta teine number. Simo Pyykköse ja Riitta Kastemaa sulest on järelehüüe Raivole.
Usun, et nad ei pahanda, et selle loo ka siia lisan.

Pilt
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Klubide teated”