Vanatehnika.ee
http://www.vanatehnika.ee/foorum/

7. Rattad
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtopic.php?f=91&t=3043
1. leht 1-st

Autor:  Ilmar [ 02 August Kolmapäev, 2017 22:14 ]
Teema pealkiri:  7. Rattad

Ratastest jäävad vanad ainult rummud. Vanad rattad osandasin ära, ei raatsinud kodaraid läbi lõigata, sest proovimisel sai eraldusõli ja sooja abil 90% kodaratest kenasti lahti. Pöidadel ka otseselt suurt viga polnud peale roostesüvendite. Siiski võtsin uued tšehhis valmistatud pöiad ning uued kodarad pärinevad Inglismaalt.

Üllatavalt raskeks osutus 4 kasutatava kitsa rummu leidmine - küll on kodaraavad loksunud, veonuudid kulunud ja südamikus mõrad sees.
Kui rummud olid olemas, siis viisin nad igaks juhuks treila kätte kontrolliks. Nimelt kahtlustasin, et piduritrumli osa võib vajada ületreimist, sest nõukogude kvaliteeti teades ei pruukinud laagripesa ja piduritrummel kontsentrilised saada. Ja mu kahtlustel oli alust - neljast rummust kolmel viskas piduripind märgatavalt. Seega sai kõik pinnad üle treitud.

Pilt

Pilt

Autor:  Ilmar [ 12 Mai Pühapäev, 2019 11:02 ]
Teema pealkiri:  Re: 7. Rattad

Piduriklotsid said uued (tänapäevased) katte Pidurimeistri OÜ-s. Meenus, et nende klotside esmakordsel eemaldamisel tsikli küljest, oli sinna needitud transportöörilindi tükid. Ei kujuta ette kas selle lindiga üldse mingit pidamist oli...

Alumiiniumosa eelnevalt vapour blasting'uga puhastatud. Arvata on, et klotsid tuleb veel enne paigaldamist trumli järgi täpselt paika treida, et pidurid normaalselt toimima saaks. Eelnevad kogemused nende tänapäevaste katetega näitavad, et sissekulutamiseks kulub ikka tuhandeid kilomeetreid.

Pilt

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/