Eesti vanatehnika filmilindil

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Eesti vanatehnika filmilindil

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

Mõni aeg tagasi oli siin foorumis juttu Margus-Hans Kuuse veebilehest www.automobilia.ee
Seda lehte sirvides jäi silma selline koht: http://www.automobilia.ee/node/123
Algul ei osanud asjast õieti midagi arvata, aga mai alguses, Tagadi restauraatorite päeval, võttis Mati Laose poeg, Jürgen, mul nööbist kinni ja tegi asjast juttu. Rääkisime siis natuke sellel teemal ja asi lõppes sellega, et jalutasin minema, käes mapp koos kuue DVD plaadiga. Kaanelt võib lugeda: "333 KLASSIKALIST AUTOT, 1 - 6"

Tulin siis koju ja hakkasin asja uurima, mida see mapp sisaldab? Nagu ma olen, vanamees, kes arvutimaailmast suurt ei taipa, vaatan, et film jookseb, aga heli pole! Sai siis uuritud ja puuritud, aga mida pole, seda pole!
Paar päeva tagasi käis Siim/siimlane siin ja tegi asjad korda, tänud talle! Ja hea, kui selliseid abivalmis sõpru on.

Pean kohe sissejuhatuseks ütlema, et selle mapi sisu on tunduvalt parem, kui ma oma kõige paremates ettekujutustes oskasin arvata!
Tegemist on tõesti professionaalselt tehtud videofilmidega! Ma ei ole päris kindel, kas seal on ainult 2009. aasta võtted, või on midagi ka varasematest aegadest, aga see polegi praegu oluline. Sõnaga, käsikiri on kirjutatud oma ala, autoasjanduse tipptegijate poolt, Margus-Hans Kuuse ja Mati Laos. Juhtoperaatori töö on teinud Andrus Rebane, on veel teisigi. Filmid on kokku monteeritud nii, et need on kindla ja üsna huvitava ülesehitusega, loogilises järjekorras.
Just hiljuti oli meil siin foorumis juttu sellest, et need videofilmid, mida amatöörid teevad, on ilma kindla ideeliinita. Siin filmides seda kurta ei saa. On otseteksti filmitavate poolt, on autoripoolseid selgitusi ja taustaks ajastule sobiv muusika, päris ehtne asi ja meie oma, Eesti masinatest ja nendega tegelejatest! Ja professionaalselt monteeritud.

Esimese osa pealkiri: Eesti Autolood 1920-1950, räägib meie, Eesti autode baasil, autostumise arengust. Tõldautodest kuni voolujooneliste autode tekkeni välja. Ehk Ford T-st kuni juba voolujooneliste Packardite ja Chevi Fleetline suguste isenditeni välja. Rääkijateks, näitajateks, meie oma mehed, Üllar Suvmaa, Tarmo Saar, Valeri Kirss jt.

Järgmistest osadest edaspidi.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#2 Postitus Postitas Autorestauraator »

Teine osa "Eesti autolugude" sarjast kannab alapealkirja "Klassikalised Ameerika autod 1950 - 1970".

Viiekünmendate algus oli see aeg, kus autokujustajad said inspiratsiooni lennundusest. Autokered muutusid ikka suuremateks ja voolujoonelisemateks. Peagi ilmusid stabilisaatorid, kõrged tagatiivad jm.

Mootoriehituses üldlevinud R8 mootorid hakkasid oma kohta V8-tele loovutama. Pikalt on juttu ja pilti Cadillacist. See on üks Ameerika tipptegijaid tänase päevani.
Kõige aktiivsemad vanade USA-autode maaletoojad on koondunud Tartu ja Elva ümbrusesse. Omi masinaid näitavad ja lugusid räägivad Raul Kevvai, Tarmo Saar, Marti Mets ja Jaan Suits.

Edasi tuleb juttu ja pilti Buickidest ja Chevrolet-est. Külastatakse Üllar Suvemaad ja käiakse kaameraga Tallinna USA-autode üritustel. Osa lõikusid on filmitud möödunudaastaselt Kindral Laidoneri memoriaalilt.

Edasi Ford, Ford Mercury ja Chrysler, eraldi teema on Corvettest ja Ford Mustangist. Õige omapärane on lõik Nach Metropolitanist, ameerika väikeautost, mis kollektsionääride seas on üsna soositud. Ei tea, kas oma pisut koomilse väljanägemise tõttu?

Huvitavat filmi jagub umbes tunniks.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Vaba teema”