Vana-aegsed arsti tööriistad.

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

Vana-aegsed arsti tööriistad.

#1 Postitus Postitas TALUPOEG »

Panen siis oma varasalvest näituseks kõigile välja ühed õite vanad arsti tööriistad. Kuigi nende saamisel tekkis isegi mõte,et järsku pole ikka tegu meditsiini teemaga. Kuigi mõtted on liikunud siia-sinna,ei ole ma ise midagi paremat välja mõelnud. Vanatehnikaga on aga tegu raudselt.


Pilt


Pilt


Pilt


Minu arvamist mööda on siis tegu aadri laskmise riistapuuga... See väike pronksist tehtud asjake annab siis üles vinnastada ja päästikule vajutades lendab imeõhuke tera lipsti natuke väikese kaarega. Teeb nahale sisselõike ja mahlad jooksevad....
Sain selle tööriista kunagi ühelt kadunud sugulaselt. See asi on tehtud nii peenelt,et tagant käib ära isegi kaan,kus siis on näha kogu süsteem. Päris peen töö. Kahjuks ühtegi firmamärki näha pole. Selle hoidmiseks on tehtud ka pisike puust karp,mille kaane on kassid kapist kätte saanud ja praegusel hetkel teadmata suunas toimetanud,kuid mis kindlasti kunagi kapialt välja tuleb......
Samast kohast sain ka teise suurema ja moodsama riistapuu:


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


See aparaat on siis hulga võimsam ja tema töö toimib järgmiselt: Hoovaga saab vinnastada vedru ja see lõpuks külje peal asuva väikse nupuga lukustada. Hiljem saab siis sellesama nupuga ka asi lahti päästa. Siis lendavad peenikesed terad imekiirelt kaarega ja teevad siis sellised haavad...


Pilt


Ei ole tahtnud ise omal nahal proovida,kuid asja vinnastades kogemata üks tera käis naksti läbi naha....töö korralik.
Seda riistapuud saab ka poole töö peale vinnastada,et saaks terasid puhastada-teritada. Nii on ka selle peale mõeldud.
Mul on tekkinud siin mõtteid,et kas on neid asju kasutatud inimeste peal,või siis hoopis loomade juures? Kas on keegi,kes oskaks asja seletada. Kõik minu eelnev jutt on mu oma väljamõeldis ja võib ka vale olla. Kas keegi lükkaks minu väited ümber ja pakuks midagi muud välja? Kõik mõtted teretulnud.

Vasta

Mine “Vaba teema”