Suruõhuvoolik

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Suruõhuvoolik

#1 Postitus Postitas alopex »

Sai muretsetud põned suruõhutööriistad ja süsteemi sai ka paigaldatud suruõhu tööriistasid õlitav süsteem.
Tekkis aga selline küsimus , et kui nüüd vaja näiteks kruntida, kas siis seda voolikut , kus enne õhk ja õli läbi käib võib kasutada kruntimiseks? Loomulikult on õlitusmehanism sel juhul süsteemist väljas.
Ehk jagab keegi oma kogemust.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#2 Postitus Postitas Autorestauraator »

Ma arvan nii, et sul oleks mõtet kasutada kahte suruõhuvoolikut: ühte õlitust vajavate tööriistade jaoks, teist värvimiseks, kruntimiseks, kummipumpamiseks, puhastamiseks, jahutamiseks jne.
Ega see õli kogus kindlasti suur ei ole, mis vooliku sisepinnalt võib kaasa tulla, aga nagu vanasõnagi ütleb, et "üks tõrvatilk võib kogu meepoti ära rikkuda!"

Mina muide ei kasuta õlitussüsteemi. Ei tea isegi, kas laiskusest või kokkuhoidlikkusest, aga olen juba ammusest ajast teinud nii, et õlikann on tööriistade kõrval ja paar korda päevas lasen 2 ... 3 õlitilka tööriista õhuotsikust sisse. Tundub nii, et see on küllaldane. Näiteks väikesed suruõhuturbiinid peavad vastu 3 ... 4 aastat, enne kui ära kuluvad.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

miilits
VVK sõber
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Detsember T, 2008 00:00

Küsimus suruõhul töötava tööriista kohta.

#3 Postitus Postitas miilits »

Kas suruõhuga töötavaid tööriistu ka kuskil remonditakse?
Tegemist on väikseid freese ja käiasid käitava riistaga, marki ei oskagi öelda.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#4 Postitus Postitas Autorestauraator »

Kas tegu umbes sellise riistaga:

click for image

Ilmselt oleks mõtet küsida remonditeenust mõnelt suuremalt müüjalt. Mul endal on sellised remondid teinud Tööriistamarketi remondimees. Mulle on mees küll tuttav, aga ta teeb sama tööd ikka töö juures kah.

Kunagi ammu ostsin sellise suruõhuturbiini, mis oli mingi Jaapani firma toode. Kui tööriist streikima hakkas, siis remont oleks läinud nii mõttetult kalliks, et loobusin. Too sama remondimees soovitas, et remondirahast odavamalt saad Yama uue turbiini. Toona maksis see vist u. 500.-, praegu u. 600.-. Minul on selliseid korraga kasutuses neli tükki, erinevad tööriistad otsas: ümarviil, lõikeketas, käi, hari. Vastu peavad ikka 3 ... 4 aastat ja remonti pole kunagi teinud. Kui läbi kulub, viskan minema ja ostan uue, see remont sellise hinna juures tundub mõttetu.
Julgen soovitada!
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Vaba teema”