Kas Eesti taastajad on vaimuvaesed...?

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Sõnum
Autor
zyndapp666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 343
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

#13 Postitus Postitas zyndapp666 »

Minumeelest ei ole siin foorumis veel varem nii lolli teemat olnud...
Soovides parimat, Siim.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#14 Postitus Postitas Autorestauraator »

Hart kirjutas:
...
Juhtisin lihtsalt mõningatele asjadele tähelepanu...
Aga kui te sellise ringkaitse mõtete pihtapanemise õigustamiseks moodustate, siis minupärast "pange" edasi... :P
Ma tegelt ei ole seadustega kursis, kas juriidilise isiku kodulehel olev tekst on kuidagi autoriõigusega kaitstud või mitte, aga inimlikust vaatepunktist tundus mulle see copy/paste imelik...algul ühel, siis teisel, varsti lehvitab seda kolmas; tegelt teadmata, kust see algselt pärit on...
Neljas kleebib selle teksti oma autole ja riputab pisikese c tähe üles nurka.
Sihukese: (©)
Tere.

Olen praegu kodus, tervis streigib, tööd ei tee ja kui väga vilets enesetunne ei ole, püüan üht-teist lugeda ja jälgida ka seda siin kulgevat diskussiooni.

Kui ma ise selle diskussiooni keskmes ei peaks olema, siis oleks isegi päris huvitav, aga praegu: EI! Ei ole hea tunne! Möönan, et olen järjekordselt midagi valesti teinud. Muidu ei oleks võimalik sellist skandaali tekitada. Hart ütleb õigesti, et olen selle teksti üks-ühele „maha pannud“.

Kas see on just vajalik, ei tea, aga püüan siiski, vähemalt teema tõstatajale selgitada, kuidas need tekstid ja kogu Autorestauraatori kodukas sündis.

Mõte tekkis sellest, et oli vaja kuidagi vanatehnikaharrastajale teada anda, et üks autokerede taastaja tegutseb ja et kui on mingit huvitavat tööd pakkuda, teaks, kuhu pöörduda. OK! Hakkame tegema, aga mida sinna kodulehele kirjutada? Mõni hakkajam ja targem oleks kindlasti kogu loo ise valmis kirjutanud. Mina nii tark ei ole ja hakkasin uurima, et mida teised kirjutavad. Kuna Eestist mingit head eeskuju leida ei olnud, hakkasin „kammima“ välismaa lehti.

Minule tundub, et selliseid lehti on väga palju Ameerika mandril. Keelt ma küll väga hästi ei valda (möönan, et olen laisk ja pole viitsind õppida), aga enam-vähem aru saan. Need lehed jätsid mind küll üsna külmaks, kuna on palju enesereklaami ja eeskujuks nagu hästi ei kõlvanud. Seevastu Saksa- ja sealtkandi lehed istusid minule palju paremini, reklaamimist vähem ja selgitusi rohkem. See keelgi on minule tunduvalt arusaadavam, kuna olen seda koolis õppinud. Ja muidugi Soome lehed, nende keel on vast kõige paremini suus, aga nende lehti, mis tutvustavad taastusremondi tegijaid, pole väga palju. Vähemalt mina ei osanud leida.

No nii.... ja siis ma hakkasin enda peaga ka mõtlema: mida ma tahaksin seal kodulehel rääkida?

Kõigepealt sellest, kuidas mina sellest vanasõiduki kere taastamisest aru saan, millised „karid“ sellel teel ees ootavad.
Teiseks, tahtsin rääkida sellest, kes ma ise olen, kuidas mõtlen. Seda selleks, et kui kunde ja töötegija mõttemaailmad väga erinevad on, poleks vaja aega raisata.
Kolmandaks mõned näited tehtud töödest ja minu kontaktid.

Niisugune plaan oli ja nii sai ka tehtud. Muidugi võtsin jupikese siit, teise sealt nii, et need minu arusaamadega vastuolus ei oleks. Ja kui lõpuni aus olla, siis mõne jupikese kirjutasin ikka ise ka.

Need tõed, või seisukohad, või reeglid, ükspuha kuidas me neid ka ei nimetaks, tundusid minu vaadetega täielikult sobivat. Olin umbes kümne aasta jooksul igaühte neist omal nahal tunnetanud. Mitmeid kordi olin mõelnud: panen nad töötoa seinale välja! Nüüd, kodulehel avaneski selline võimalus, ja sinna ma need kirjutasin.

Aja jooksul on nendele lisa tulnud ja kui peaksin kunagi midagi taolist veel uuesti tegema, siis saab neid reegleid rohkem!

Kuni selle dikussioonini ei tekkinud mul probleemi, et olen kuskilt võõraid mõtteid varastanud. Mulle tundus, et sellistele asjadele ei saa olla kellelgi autoriõigust. Ma millegipärast arvan, et igaühel, kes vanasõiduki taastamisega tõsisemalt on tegelenud, on need mõtted peast läbi käinud..... võibolla ma eksin?

Nii või teisiti, ma ei soovi rohkem selle, minu jaoks ebameeldiva, diskussiooni keskmes olla ja palusin Autorestauraatori kodulehe maha võtta. Loodan, et homseks on see kadunud.

Re, non verbis.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Aspelund
VVK liige
Postitusi: 289
Liitunud: 01 August R, 2008 00:00

#16 Postitus Postitas Aspelund »

Palju kära ei millestki, tulemus aga kaotus kõigile.

Aitäh, Hart/Stihl, good work...

jaan
VVK liige
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00
Asukoht: Nõo

#17 Postitus Postitas jaan »

Tere mehed.
Märt ära kodukat nüüd küll maha võta ja üldse ära lase ennast mõne mehe paha tuju pärast segada.Minule,kes soome keelt ei valda oli väga hea,et keegi need asjad ära tõlkis.Soovin sulle tervist ja jõudu.
Katsug olla.
Jaan.

pelle
VVK liige
Postitusi: 167
Liitunud: 04 Aprill R, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

#18 Postitus Postitas pelle »

Ma pigem kustutaks selle teema ära ja elu läheks edasi...
Pole mõtet oma lehte puutuda Märt.

Rainer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 17 September R, 2010 00:00
Asukoht: Harjumaa

#19 Postitus Postitas Rainer »

Keretööde meister ei pruugi alati olla parim kirjanik.aga kirjanikust ei saa kunagi keretööde meistrit.

Ehk peaks teemaalgataja autode asemel hoopis kodulehtede valmistamisega tegelema

Autorestuaraatorile soovin tugevat tervist.


Rainer
GAZ 63 PMG19M-67 ;GAZ 63 -65

oldmoped
VVK sõber
Postitusi: 88
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00

#20 Postitus Postitas oldmoped »

Mehed, võtke elu rahulikumalt ja ärge selliste suvaliste pisiasjade peale närvi minge ning üksteisele kõri kallale ronige.
Ei ole autorestauraatori koduleht vaimuvaesem ja vähem omanäoline, kui klassikarendi pyzam'i masslevinud kujunduspõjal jooksev blogi.

Aga elu lihtsalt ongi selline, ausõna!
Kõike ei suuda keegi ise teha ja alati ei ole tarviski.
Osasid asju, mis kellelgi teisel jube hästi öeldud, ei suuda alati ise paremini öelda. Siis tuleb tsiteerida.

Märt, kirjuta oma siin viidatud kodulehe tekstile juurde "et nagu ka Soome autotaastajad on konstanteerinud..." ja on maailmarahu saavutatud ja inimestest hea meel.

Päriselt oli sellel teemal üks hea asi ka (nagu ka teistel siin foorumis vahest olnud intrigeerivametel sõnavõttudel) - on näha, et vähemalt inimesed ikkagi käivad seda foorumit lugemas ja vahetevahel teevad isegi ka suu lahti ja julgevad oma arvamuse välja öelda.

Passiivse või olematu liikmeskonnaga surnud foorum oleks hullem.

P.S. Igasugused restaureerijad on üldse vaimuvaesed inimesed, kes teevad vanu katkisi asju tagasi sellisteks, nagu need kellegi teise poolt kunagi tehtud on, selle asemel, et ise midagi välja mõelda ja omamoodi teha... aga kirjanikke ma igaksjuhuks ikkagi solvama ei hakkaks!

Suletud

Mine “Vaba teema”