Kas Eesti taastajad on vaimuvaesed...?

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Sõnum
Autor
eino
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 05 Detsember R, 2008 00:00
Asukoht: saue
Kontakt:

#31 Postitus Postitas eino »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
alati oodatud pakkumised Walter/Villiers 350 35a. kirjandusele ja varuosadele.<br>Otsin inimest kes remondiks Villiersi mootori väntvõlli.<br>http://album.ee/album/543037/50257025<br>

Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

#32 Postitus Postitas Valts »

Ok mehed, võtkem nüüd tuurid maha.....muidu peame hakkama teemasid ja postitajaid ära kaotama.

Arvan isegi et teiselt lehelt sloganite kopeerimine ei hiilga just erilise originaalsusega aga samas ei vääri see kindlasti ka sellist materdamist.

Hart, vaevalt et sa isegi tuntud saetootjalt luba küsisid kui oma kasutajanime "Stihl" kasutusele võtsid.

Ja PALUN klaarige "ryblikuga" oma asjad ära e-posti, telefoni kasutades või temaatilisi jõulukaarte saates. :twisted:

Kuna tundub et see tööpõhimõtete ja -korraldamise teema on paljudel südamel siis peaks ehk kohe eraldi topicu selle jaoks tegema...saaks ükskord suud puhtaks rääkida.

Hart, oled rohkem kui teretulnud kaasarääkima erinevatel tehnilistel ja muudel teemadel milles sa kahtlemata ju pädev oled, aga katsu see "prahi loopimine" ära lõpetada. Sellest ei võida mitte keegi, usu mind!
Ja kui ongi põhjust soppa pritsida siis saab seda teha ka vähem üleolevas toonis......

Asjalikku jõuluaega!

TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

#34 Postitus Postitas TALUPOEG »

Igal inimesel on jah õigus oma arvamusele.Kuid Sõbrad ,võiks nii teha,et oma sõnavõttudega ei teeks teistele muret ja ei rikuks tuju. Võiks nigu aru saada,et me oleme siin ilmas kõigest rändurid ja raisata aega mingite kemplemiste ja suht mõttetute asjade arutamise peale,oleks küll kurjast. Niigi tegeleme sellise hobiga ,mille peale kulutame tohutut aega. Selle juures veel raisata lisa-aega.......ja närve. Parem selle aja sees teha midagi huvitavat . Luua midagi,millest ka rõõmu tuleb. Sellest on ka rohkem kasu. Nüüd juba saan aru,miks osad mehed hoiavad igasugustest klubidest ja seltskondadest eemale.Mõni ei taha isegi internetist midagi kuulda.
Olen kaagutanud!

Varavamehaanik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 95
Liitunud: 10 September N, 2009 00:00
Asukoht: Kuusalu
Kontakt:

#35 Postitus Postitas Varavamehaanik »

Kui lugeda teema pealkirja nii nagu seda mõeldakse õigekeeluse seisukohast, siis on ju küsimus selles, kas Eesti vanatehnika taastajad on vaimuvaesed, ehk siis vaesed vaimukuste poolest (mitte lollid, debiilikud, imbetsillid jne). Siis minagi olen arvamusel, et ega meil erilisi vaimukusi küll esinenud ei ole. Mõned muidugi meenuvad, kuid ajal on kombeks kõik vaimukused muuta mingi perioodi jooksul tavapärasteks.

See vaimukuse puudus, on ka põhjus, miks klubide juhtimine ja vanatehnikapoliitika suunamine eriti kusagile välja pole jõudnud. Loomulikult poleks meie tegemised siianigi jõudnud, kui meil poleks vaimukust olnud, kuid nagu ma juba ise ütlesin on ajal omadus muuta kõik tavapäraseks ja edasi saab liikuda ainult veel suurema idee olemasolu korral kui oli see idee, mis meid siiani tõi.

Viimaste aastate jooksul on toimunud eriti selgelt eristumine vanatehnikahuvilistest omanike vahel ja proffessionaalsete vanatehnikahuvilistest restauraatorite vahel. Lisaks veel see, et vanakoolimehed mõtlevad hoopis teisiti ja peavad oluliseks hoopis teisi väärtuseid kui uued vanatehnikahobiga alustajad.

Ja veel, internett ei erine tavalisest suhtlemisest mitte millegi poolest. Nii on ka igapäevases elus neid, kes bussis istet ei paku ja neid, kes saadavad enda nime all Tähekesele pinginaabri luuletuse. Foorumis kokkusaamine on tegelikult täpselt sama, mis Tagadi platsil üksteisele tere ütlemine või muidu vaimukuste vahetamine.
Vanatehnikaga on meil ajast-aega tegelenud tehnikamehed ja eks nad ole üksjagu vaimuvaesed küll, selle sõna vaimukamas tähenduses. Teine äärmus on tulnud meile kaheksakümnendate aastate vanalinna päevade aegsetest vanatehnikanäitustest ja on jõuliselt võimendunud uunikute talverallidel, ehk siis totaalne vaimurohkus kostüümidraamade näol. Mõlema äärmuse juures on üsna ühiseks tunnuseks vaimuvaesus. Oma peaga mõtlemist on vähe näha. Levinud on naabrimehe jäljendamine (Volga mustaks värvimine, Ameerikast suvalise auto toomine jne).

Mina soovitaks küll vaimuvaesus asendada vaimukustega. Loomulikult kõik vaimukused ei pruugi õnnestuda ja võivad natuke isegi nõmedad tunduda, kui viivad elu oluliselt kiiremini edasi, kui vaimuvaesus. Lühikese elu jooksul tahaks aga võimalikult palju näha, seega võiks protsesse kiirendada küll. Kõige kiirema arengu tagab meile see, kui me suudame argumenteerida enda esitatud fakte ja ei jää kinni postulaatidesse, et vanatehnika on alati kallis ja seda peab restaureerima kõrgeimal tasemel ja elu lõpuni. Viimane sõltub muidugi lõpu lähedusest.

denis23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 15 Detsember E, 2008 00:00

#36 Postitus Postitas denis23 »

Kuulge mehed - no tõesti kas ei ole meil siin muud tegemist, kui kahte ja poolt Eestis tegutseva autorestauraatorit tõrvas kupatada?

Mina olen Harti teenust kasutanud ja olen sellega väga rahul. Ilmselt kasutan ka edaspidi. Nende tööde osas mida ta ei tee ise (polster, värvimine+ettevalmistus, puidutöö) pakub ta projektijuhtimist, ning seda tehakse seal samas kohas, 10 meetri kõrval.
Täiesti ok skeem, minule sobib. Ja ma võin lahja mürki võtta, et "vana kooli mehed" seda teenust minule ei paku, erinevatel põhjustel, mida ma praegu ei hakaks nimetada.


Usun et teised tegelased, eelkõige Märt, kes siin foorumis kirjutanud samuti on head tegijad omas elemendis, lisaks sellele, on ta organiseerinud mõne vägagi hea ürituse.
Ühe sõnaga - kõikidel meil elus on hästi läinud, kui tegeleme niivõrd meeldivate asjadega, kui vanad autod. No aga lõpetame seda jama, vaidleme parem vanast rauast, see on palju huvitavam, tõesti, kui isiklikuks minna.

Ja see töökorralduslik teema on minu arust kuidagi veidi ülepingutatud üldse.

On erinevad mehed ja neil on erinevad tööstiilid. Näiteks, ma kujutan ette, on sellised tegijad, kes kunagi ei pane vanale Volgale 50 aastat heinaküünis vedelenud kasutamata esisilla, ilma et oleks see uue välimuse saanud. Isegi kui klient soovib. Lihtsalt põhimõte pärast.

Ja on sellised kes küsivad kliendilt - millist lahendust tahad? Kas taastame su istmed nii, et kuivatatud merevetikate asemel, paneme Noor Tehnikust ostetud mööbli vatiini hinnaga 120 eek/jm - otsustad sina.

Ja on ka sellised kellele tuuakse taastamiseks Tsaika, aga kui klient tuleb kohale, selgub, et Tsaika asemele saab Cadillaci, millel on Tsaika kere)))

Igasuguseid toredaid inimesi on!

See on nii ja naa. Ühe sõnaga - mehed, kirjutage, kurat võtaks autodest. Hart - sina võiksid ka rohkem oma tehtud projektidest kirjutada, seda enam et pildimaterjali sul on lademetes))))
Viimati muutis denis23, 17 Detsember R, 2010 23:57, muudetud 3 korda kokku.

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#37 Postitus Postitas alopex »

Tuletage meelde vanasõna:
"Oma silmas palki ei näe, aga teise silmas pindu näeb"
Sellega tahan öelda , et mitte ükski inimene pole eksimatu ja kahjuks tuleb siin teemas välja see , et eestlase lemmiktoit on teine eestlane.
Olge normaalsed ja ega pea alati kõike suust välja pritsima, mida sülg suhu toob.
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

Suletud

Mine “Vaba teema”