Vanatehnika.ee
http://www.vanatehnika.ee/foorum/

Tinutatud plekk
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtopic.php?f=6&t=2154
1. leht 1-st

Autor:  leevi [ 05 Juuli Neljapäev, 2012 22:19 ]
Teema pealkiri:  Tinutatud plekk

Tere.
Kas kellelgi on andmeid kust võib saada 1mm tinutatud plekki. Tarvis läheb seda Adler 3gd bensiinipaagi valmistamiseks. Kunagi liikus erinevaid teid pidi õhukest tinutatud plekki (ca 0.3mm). Võiks ju teha ka tavalisest külmvaltsplekist, aga originaal on olnud tinutatud. Samuti on kokkujootmine oluliselt lihtsam, kui juba krunt all on. Üks variant ilmselt on tavalisele külmvalts lehele tinakiht galvaaniliselt peale lasta. Kas Eestis keegi pakub sellist teenust?

Autor:  kass [ 06 Juuli Reede, 2012 08:02 ]
Teema pealkiri:  Re: Tinutatud plekk

Tere, tere!
Andmeid ei ole, ilmselt pole ka plekki ega galvaanikateenuse pakkumist. Tuli meelde legendaarse türi tehnikamehe Uno Veebergi jutt sellest, kuidas meiereide juures seadmeid (anumaid) tinatati. Ehk täpsemalt, kuidas tinatati või tinutati, see ikkagi eriti meeles ei ole. Aga umbes nii, et ju lambiga kuumaks, ühe nartsuga hõõruti saltserit ja teisega vedelat tina plekile laiali või lausa ühe nartsuga...? Aga jutu järgi käis asi lihtsalt ja tõhusalt ning kiirelt. Muidugi võib Uno käest üle küsida, lasta endale rääkida mitu korda ja hästi aeglaselt. :)

Autor:  Autorestauraator [ 06 Juuli Reede, 2012 12:55 ]
Teema pealkiri:  Re: Tinutatud plekk

Tinapahtelduse jaoks on olemas segu tinapulbrist ja räbustajast. Sellega määritakse plekk kokku ja antakse gaasituld, ongi pind krunditud.

.... aga, tinutada saab kõiksugu kangemate vedelike ja nö. "hundijalaveega"!

Autor:  leevi [ 06 Juuli Reede, 2012 19:37 ]
Teema pealkiri:  Re: Tinutatud plekk

Tänud, mehed. Lihtne asi ju tegelikult, aga kohe ei tule selle peale. Puhtale külmvaltslehele peaks keretina krundiga päris hõlpsasti kihi peale saama. Gaasitulega peab muidugi ettevaatlikult sel juhul ümber käima, et kõveraks ei tõmbaks. Võimsamat sorti el. puhuriga seda ohtu pole, aga läheb veidi rohkem aega. Tänud veelkord.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/