Vanatehnika.ee
http://www.vanatehnika.ee/foorum/

taastus
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtopic.php?f=6&t=2089
1. leht 1-st

Autor:  straatus [ 04 Aprill Kolmapäev, 2012 09:49 ]
Teema pealkiri:  taastus

tere
kas siin foorumis oleks keegi kes paneks mu bmw 321 liikvele vaja siis restaureerida vastasel juhul viskan ta müüki mida ma loomulikult ei tahaks.

Manused:
bmw-003.jpg
bmw-003.jpg [ 63.59 KB | Vaadatud 5424 korda ]

Autor:  kass [ 04 Aprill Kolmapäev, 2012 10:38 ]
Teema pealkiri:  Re: taastus

Eluterve suhtumine! 8) Iseenesest liikuma panna on lihtne, annan mõned näpunäited, kuna teemat valdan ja alginfot on ka piisavalt.
1. Võta parema tagaratta alt ära telliskivi.
2. Lülita käigukast (kui on olemas selline kast) neutraal- e. vabakäigu asendisse, vabasta käsipidur (kui on).
3. Hakka vaikselt tagaotsast autole survet avaldama, meelita ja trügi. Hea oleks kui maršruudil leiduks väike langus, siis läheks auto juba ise tükk maad edasi.
Loodan, et näpunäidetest oli abi, kui ei, siis paiska müüki! Aga kui saad liikuma, siis võib teha uue teema - kuidas saada auto pidama ja algsesse kohta tagasi. (see oleks väga kasulik, kuna siis oleks tehtud töö ja nähtud vaev null, sest läbitud teepikkus oleks olematu, lihtne füüsika).
Kui Sul on olemas piisavalt rahalist jõudu sellele masinale kulutada, siis võin anda veel paremaid juhiseid ja odavalt!

Autor:  straatus [ 04 Aprill Kolmapäev, 2012 18:23 ]
Teema pealkiri:  Re: taastus

heheee see jah hea pakkumine ja seda on juba sel moel liigutatud :lol: aga siiski soov oleks seda mootorijõul liikuma saada. masin on laiali kistud tiivad ,uksed jne

Autor:  alopex [ 04 Aprill Kolmapäev, 2012 20:37 ]
Teema pealkiri:  Re: taastus

Tere,
pöördu Vanatehnika Taastajate Ametiliidu viewtopic.php?f=54&t=2078
mõne liiikme poole ja tee oma pakkumine. Äkki saad kaubale.

Autor:  Autorestauraator [ 05 Aprill Neljapäev, 2012 07:28 ]
Teema pealkiri:  Re: taastus

alopex kirjutas:
Tere,
pöördu Vanatehnika Taastajate Ametiliidu viewtopic.php?f=54&t=2078
mõne liiikme poole ja tee oma pakkumine. Äkki saad kaubale.


Tere.
Minu poole on selles küsimuses juba pöördutud, seepärast julgen anda mõned soovitused.

Kõigepealt tuleks kasutada õiget terminoloogiat. Restaureerimine/taastamine tähendab sellist tegevust, kus püütakse saavutada originaali lähedast tulemust. Kas see alati just 100% õnnestub, on iseküsimus. Aga soov teha midagi sarnast, nagu tehases tehti, on ka midagi väärt!

Minu arusaamise järgi ei ole praegu taotluseks mitte originaali lähedase olukorra taastamine, vaid vana kere remontimine selliseks, et selle autoga oleks võimalik liikuda. Kas just igapäevasõidukiks, aga vähemalt mingiks suviseks pühapäevaliikuriks. Sellisel juhul ei ole taotluseks taastada kõik nii, nagu algselt tehases tehti. Tahetakse saada tugevat autokere, mis ära ei lagune. Jõuallikaks mingi töökorras mootor, sõitev veermik jne.

Restaureerimine ja auto remontimine on nii erinevad asjad, et neid ei tohiks segamini ajada! Vanatehnika Taastajate Ametiliitu on koondunud need töömehed, kes püüavad teha restaureerimist.
See ei välista võimalust, et leidub siiski ka töömees, kes on nõus sellist ümberehituse projekti tegema. Ka mina olen sellist tööd teinud (näiteks Lincoln Zephyr), aga praegu huvi puudub, kuna on huvitavaid restaureerimisprojekte pakutud.

Autor:  straatus [ 04 Jaanuar Pühapäev, 2015 19:20 ]
Teema pealkiri:  Re: taastus

tere
olen siin tükk aega eemal olnud, auto on :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: tegemises olnud, ise arvasin vähemalt irwwww tulin siis asja uurima ja avastasin kurat masin samas seisus mis ennegi , sai veel mingid rahad sisse makstud aga selle eest sain vist parkimis koha ainult, et taastamine siis aktuaalne jälle on kuskil mingeid asjalikke mehi kes paneksid masina liikvele originaalsus pole oluline võtaks kere raamilt ja asetaks sobivale raamile ümber, et saaks igapäevaselt liikuda :D

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/