Vanatehnika.ee
http://www.vanatehnika.ee/foorum/

Mootor
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtopic.php?f=42&t=503
1. leht 1-st

Autor:  Veteran [ 12 Aprill Pühapäev, 2009 07:24 ]
Teema pealkiri:  Mootor

Autol oli saamise hetkel peal Pobeda mootor koos kastiga. Kuna mul oli olemas Volvo B-18 ja B-20 kap.-remonditud mootorid, siis paigaldasingi B-20 mootori.Et ventilaator oleks jäänud radiaatori suhtes liiga madalale, tuli see ülemise rihmaseibi küljest eemaldada ja asendada elektrilisega.

Pilt

Kabiini poolt näeb asi välja selline. Käigukasti kattev plekk sai tehtud uus. Pildil näha ka uued pedaalid, mis pandud endiste Volga omade asemele. Pildil näha pidurivõimendi, mis tuli pikendusega tulemüürist eemale viia et roolisamba kõrvale ära mahutada. Tulemüüris tuli muutusi teha, et mootor ära mahuks.

Pilt

Mootor on erinevalt minuvalduses olevast B-18 -st forsseerimata, ühe karburaatoriga ja hariliku nukkvõlliga .Leidsin selle Kuusakoskist ja sellest ka katkine, veel lappimata õhupuhasti. Õnneks polnud muid vigastusi. Nagu ma ütlesin, mootor sai kap.-remonditud.

Pilt

Terv. Enno Öövel.

Autor:  Veteran [ 08 Mai Reede, 2009 07:10 ]
Teema pealkiri:  Mootor

Viljandi, siis veel EMEX-sse, toodud Volvo mootori päritolu ei ole suutnud siiani päris täpselt määratleda. Kuna käigukasti kaan oli pikendatud, so. käigukang oli toodud kastist tahapoole, siis tekkis kahtlus, et äkki on pärit Volvo 1800 pealt . Oleks ikka kahju küll, kui taoline masin langes metallikrattide kätte. EMEXi mehed ei osanud ka midagi rohkemat öelda ja nii see asi jäigi, muid auto tükke sinna ei toodud.
Foorumil küsitluses arvati, et asus 140 seeria Volvol.

Pilt

Tähelepanelikule vaatajale selgituseks, et pildil olev mootor on B 18 F- nukkvõlliga ja kahe Stromberg karburaatoriga ja ootab teise masina taastamist. BMW peal on "tavaline" B -20 mootor.

Terv. Enno Övel.

Autor:  Veteran [ 04 Juuni Neljapäev, 2009 11:39 ]
Teema pealkiri:  BMW-340

Nüüd on järg värvimiseks ettevalmistustööde käes. Osade kaupa on seda tööd lihtsam teha

Pilt

Terv.tab Enno Öövel.

Autor:  Veteran [ 11 Juuni Neljapäev, 2009 18:06 ]
Teema pealkiri:  BMW-340

On jäänud veel minimaalsed ettevalmistused värvimiseks.

Pilt

Pilt

Terv. Enno Öövel.

Autor:  Veteran [ 03 August Esmaspäev, 2009 10:15 ]
Teema pealkiri:  Enne värvimist.

Kuna autol olid saades puudu kaitseraudade tagused plekid, tuli need valmistada uued. See töö tuli teha enne värvimist, sest need plekid kinnituvad auto külge ja nende tegemisel- sobitamisel saaks värvi pind haiget. Kaitserauad sai kokku keevitatud mitmest siledamast jupist, siiski olid need roostejälgedega ning kõverad. Valmistasin abinõu, et neid vormi lüüa, kroomi alla neid siiski ei pane, jääb värvkate, ilmselt masinaga sama värvi.

Pilt

Terv. Enno Öövel.

Autor:  Veteran [ 03 August Esmaspäev, 2009 10:31 ]
Teema pealkiri:  enne värvimist

Sellise rakise peal sain sirged lõigud lüüa päris korralikuks.

Pilt

Nüüd siis esimene värvikiht kontrolliks peale lastud.

Pilt

Veel seisab ees kroomitud detailide külgesobitamine. Osal liistudest on vana kroom eemaldatud, tänud hr. Karule. Nüüd siis poleerima ja jälle Tallinna poole teele!

Pilt

Terv. Enno Öövel.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/