Vanatehnika.ee
http://www.vanatehnika.ee/foorum/

Indian Scout 1928
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtopic.php?f=36&t=476
1. leht 1-st

Autor:  Veteran [ 14 Märts Laupäev, 2009 12:47 ]
Teema pealkiri:  Indian Scout 1928

Mõned ajad hiljem selgus kurvastav tõsiasi, et ratast niipea näha ei õnnestu, sest mammi oli kuuri puid täis ladunud, oli nimelt sügis käes,ja ratas oli jäänud puuriitade taha. Polnud siis midagi parata, tuli jääda kevadet ootama.
Talv oli sel aastal külmavõitu ja see oli vist ühel jaanuaripäeval, kui rattaomanik tuli ütlema, et nüüd juba saab. Oli oma 20 pügalat külma, kui sõber Arvoga läksime rattale järgi. Kuuris oli veel puid, õigemini pinde, palju ja rohkemgi, näha oli vaid esimene pool rattast. Püüdsime ratast siis välja tõmmata, kuid edutult. Ladusime pinde eest, mis ei õnnestunud mitte eriti, sest naiste puuriidaladumine oli teadagi ilma igasuguse süsteemita ja kõik kippus tagasi ratta peale varisema. Jube külm oli ka. Pika pusimise peale saime ratta mingil määral nähtavale. Selgus, et tagumine ratas on alt ära, ratas hargi peale tõstetud ja see kultuurikihi sisse kapitaalselt kinni külmunud. Sain kuuri seina najalt raudkangi ja asusin ratast vabastama, kuid kuna juurdepääs oli ikka väga kitsas ja tihti vajus pinnuriit peale, siis võttis see omajagu aega.
Millalgi avastasin , et Arvo oli kadunud. Oli läinud end soojendama lihtsalt. Lõpuks oli ratas mu Lada 02 peal ja võisin Tootsi kombel lausuda : " Ära tõin!" Mõned must-hallid pildid ka.

Pilt

Esiratta küljes on näha spidomeetri ajami hammasratas.

Pilt

Selle ratta mootor kui ka käigukast olid väga kulunud. Käigukasti remonti sai Urmas Teearu abiga alustatud kuid kuna mootori seisukord oli ikka nii hull, et oli vaja doonorit, mille saamine soomest ebaõnnestus, siis otsustasin selle ratta loovutada Urnasele.

Aga saan pensionipõlves ikkagi hoobelda, et ka minul on olnud "Indian"!

Terv. Enno Öövel.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/