Vanatehnika.ee
http://www.vanatehnika.ee/foorum/

Harley- Davidson 500 Värvimine.
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtopic.php?f=36&t=430
1. leht 1-st

Autor:  Veteran [ 01 Veebruar Pühapäev, 2009 13:51 ]
Teema pealkiri:  Harley- Davidson 500 Värvimine.

Värvimiseks kasutasin ML tüüpi värve. Tegemist oli vastupidava värviga, selleks tuli see aga vajalikul temperatuuril kuivatada. Siis kasutati ML värve ka autode värvimisel, kogu autot ( tavaliselt koos akende ja sisuga, nagu see autoteeninduses käis) aga 80--100 kraadini ei saanudki ja ei võinudki kütta. Sellest poolikult kuivatatud tööst siis ka negatiivne suhtumine ML värvidesse.

Sõber Arvoga pioneeride majas tsikleid taastades muretsesime sobivas mõõdus elektrikapi. millesse ratta raam rippuma mahtus. Seda sai leeklambiga alt kütta, temperatuuri näitas termomeeter ja kõik oli OK.

Õige värvitooni rattale leidsin paagi siseküljelt Peene liivapaberiga puhastasin vana värvi pinna mustusest, järgnevalt poleerisin selle uuesti läikima ja sellele sai siis juba värvitooni otsimisel proovitilka panna. Nii oligi vajalik värv segatud ja võis värvima asuda.

Jooned olid rattal aimatavalt säilinud. Tõmbasin need joonsulega, laiemad ka pintsliga. Ratta juures on seniajani mõistatuseks läikivate tähtedega kiri paagi küljel. Ei ole kuulnud Ameeriklaste nn juubelimudelitest, mis said parema viimistluse. Omaloominguna ka ei tundu...

Pilt

Tervitab Enno Öövel.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/