Vanatehnika.ee
http://www.vanatehnika.ee/foorum/

4.10.2009, Restauraatorite päev, Tagadi
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtopic.php?f=15&t=650
1. leht 2-st

Autor:  Autorestauraator [ 04 Oktoober Pühapäev, 2009 07:39 ]
Teema pealkiri:  4.10.2009, Restauraatorite päev, Tagadi

Öelge, poisid, mida tahate, aga Kurtna laadana on see üritus tuntud!

http://unic-moto.ee/component/content/a ... orite-paev

Autor:  hundu615 [ 04 Oktoober Pühapäev, 2009 16:31 ]
Teema pealkiri: 

Külastasin ka täna perega seda üritust,see masin mille vidinaid mida mina sinna otsima läksin ei leidnud ma pea üldse.
Ootused olid suuremad,häiris see,et liiga paljud olid tulnud müüma oma sööginõusid ja peekreid jne.Tsiklitele oli nänni küll aga autode nänni laud kuidagi kesine.

Autor:  siimlane [ 04 Oktoober Pühapäev, 2009 20:41 ]
Teema pealkiri: 

Tere

Mina jäin üritusega rahule, ilm oli ainult erakordselt kesine. Pärast nelja ringi platsil leidsin ikka huvitavaid asju, ilma milleta ei kujuta elu ettegi:)

Autor:  zyndapp666 [ 04 Oktoober Pühapäev, 2009 21:42 ]
Teema pealkiri: 

Kuigi meenub üks kauge sügisene Kurtna laat kus mõnuga lörtsi sadas siis nii jubedat ilma kui täna oli pole varem näind. Samas sai isegi paar asjalikku vidinat koju toodud. Aga üle 2 tunni eriti vastu ei pidanud ja nii saigi juba lõunaks koju...

Autor:  indrek [ 04 Oktoober Pühapäev, 2009 21:44 ]
Teema pealkiri: 

Minu lühike fotoreportaaž:

http://www.foorum.tsiklitall.org/showth ... 770#pid770

Autor:  Varavamehaanik [ 05 Oktoober Esmaspäev, 2009 08:38 ]
Teema pealkiri:  Re: 4.10.2009, Restauraatorite päev, Tagadi

Autorestauraator kirjutas:
Öelge, poisid, mida tahate, aga Kurtna laadana on see üritus tuntud!


Ajalugu on asjal selline, et kunagi iidsel ajal ütles Mootorrattamuuseumlane Urmas Teearu, et laada nimi on Kurtna laat, sest see toimub Kunagise Kurtna Näidislinnukasvatuse automajandi hoovil ja Tagadit kui kohta keegi ei tunne.
Vahepeal aga toimus Tagadilaste südames seoses suure laadaga etniline ärkamine ja nad hakkasid promoma oma küla nime Tagadit. Pannes ka teeotstele Tagadi sildid.
Siiani aga sõidavad mõned inimesed nimetatud laadale läbi kõrvalküla Kurtna, kuigi sirgem tee tuleb otse Tagadile suure tee pealt. Ja et mitte eksitada inimesi koha otsingul, püüame kõigest väest ikkagi nimetada asja Tagadil toimuvaks Restauraatorite Päevaks.
Ehk siis Tagadi on Tagadi ja Tagadi naaberküla on Kurtna ja laat on alati toimunud Tagadil. Kurtnas pole kunagi vanatehnika laata toimunud.
Restauraatorite Päevaks nimetatakse seda üritust selleks, et juba nimega peletada eemale kartuli, lambaliha, põdravorsti, käpikute, sibula, juustu, mee, kaalikate, kapsaste ja küttepuude müüjaid.

Ehk siis kõik kes tunnevad seda üritust Kurtna Laadana, kulutavad alati 10 kilomeetri jagu rohkem kütust ja sõidavad Tagadile läbi Kurtna ja nõnda ka linna tagasi. Head teed! Kurtna on ka tore koht ja silla peal on lahe hüpekas.

Autor:  Autorestauraator [ 05 Oktoober Esmaspäev, 2009 09:11 ]
Teema pealkiri: 

Miks ma selle "Kurtna" üldse jutuks võtsin?

Sain laupäeval kokku rühma soomlastega ja tuli jutuks, et kas homme Tagadile ka lähete? Mind vaadati nagu oleksin kuu pealt tulnud!

Ikka Kurtna laadale! ...oli vastus.

Autor:  Eints [ 05 Oktoober Esmaspäev, 2009 13:46 ]
Teema pealkiri: 

Oi oi......oli seevast muda laat !!!!! Poleks uskund kaa et asi nii kehvaks läheb.Müügiplatsi nr. oli 288 ja see selles uues sektoris.Olenematta ,et ilm oli kehv siiski rahvast oli.Sai midagi müüa ja õnnestus ka midagi osta.Kui nüüd kiruda siis keda ???? :twisted: :twisted: :twisted: Kas ilma või seda uut sektorit ,kus masinad rummuni sees istusid.Valus vaatepilt oli kui üks müüa startides kohalt,rattast ringilastes rikkus teisemehe kauba.Rusikatest palju ei puudund.Nägin asja kaugelt ja ei oska öelda kas läks ka rahaliseks hüvitamiseks.Sinna sektorisse enam kohta ei taha teistele ka ei soovita.Hommik võib ju olla ilus aga ilm on meil muutlik.Sellel müügialal on üks viga,sealt saab välja ainult ühest väravast.Kui väljapääs oleks ehk teine veel siis ei tekiks sellist olukorda kus ühest värava avast tekiks mudala. Läbimurre omalkäel oli pea võimatu.Eks korraldajal ole mõtlemisainet kuidas sellistes olukordades võiks paremini talitada.Fakt on see et ilm on ilm ja sellele me vastu ei saa aga nüüd on kool käes ja sellest võiks midagi õppida.Pahameelseid on kindlasti teisigi.Iseasi kes suud julgeb pruukida.
Vaatamatta sellele kõigele tänan siiski korraldust ürituse eest !!!!

Einari Jaanus

Autor:  Varavamehaanik [ 05 Oktoober Esmaspäev, 2009 15:46 ]
Teema pealkiri: 

Mina olin see, kes sellise ilma tellis ja seda kõike selleks, et puht kunstilise kujundina näidata laadalistele, et viimasel ajal on laadale palju "muda" kaasa toodud ja see maksab nüüd kätte. Varasematel aastatel on vanatehnikat oluliselt rohkem olnud.
Aga tõsisemalt väljendudes, ei ole kunagi sellises koguses sademeid alla sadanud ja ega tulevikus ei saja ka. Kevadel on jälle päike väljas ja mätas kuiv. Kõik mudased augud täidetakse killustikuga ja pidu läheb edasi.
Pole halba ilma heata, tänu pehmele pinnasele oli külastajate hulgas oluliselt vähem valesti parkijaid.
Seni on palju arutletud ka kohavaliku üle, kuid ei ole leidunud ühtegi uunikuhuvilisest eraomanikku, kes suudaks anda piisavas koguses kõvakattelist platsi tasuta klubiliseks eesmärgiks. Ideaalne plats peab olema lisaks kõvadusele ka tolmuvaba. Tegu on ka ennekõike Eesti Vanamootorratta Klubi Unic-Moto klubilise üritusega. Kasumi ettevõtmisena võiks Restauraatorite Päevi korraldada ka Saku Suurhallis, kuid siis kaob ära mingi protsent vanamehi, kes kuurialustest oma kola välja veavad, ja alles jäävad vaid majanduslikult põhjendatud kauba pakkujad.
Samal õhtul näidati telekast filmi tsiklimeestest ja kuna Tagadi üritustki korraldab tsikliklubi, mis siis, et tagasihoidlik vanamootorrattaklubi, käis peast läbi mõte, et võiks laadal tsikliklubile kohaselt ka kakelda. Olgu siis põhjuseks pori loopimine või platside jagamine.

Autor:  Jossu [ 05 Oktoober Esmaspäev, 2009 18:23 ]
Teema pealkiri: 

sealt laadaplatsilt kella 1400 aegu ära minnes oli ikka päris tükk tegemist. Senator käruga meil üldse ei tahntnud 90% transitite poolt loodud mudamülgastest läbi minna... Aga no lõpp hea kõik hea, ilm rikkus nii paljugi...

1. leht 2-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/